Jak se přihlásit na tábor?
(Zobrazit odpověď)
Přihlášení na tábor je velice jednoduché. Stačí si vytisknout přihlášku, která se nachází v sekci ke stažení, vyplnit ji a poslat na adresu, kterou vám na vyžádání sdělíme (volejte 792 406 680), nebo vyplnit „elektronickou přihlášku“.

V případě, že dítko s námi již na táboře bylo, dostanete kolem vánoc e-mail, pokud nebyl uveden, tak dopis, ve kterém bude již předvyplněná přihláška. Stačí zkontrolovat, případně doplnit údaje, podepsat a odeslat na výše uvedenou adresu.

 


      Co musí mít táborník s sebou?
(Zobrazit odpověď)
Nejdůležitější je kartička pojišťovny, potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte, bezinfekčnost (podepsaná v den odjezdu na tábor) a případné léky. Tyto dokumenty předáte při nástupu na tábor vedoucímu, který bude dítě přebírat. Správný táborník má mít také dobře sbaleno, seznam nejdůležitějších věcí je uveden na stránkách tábora v sekci ke stažení. Tento můžete doplnit o další věci, podle osobní potřeby. Všechny tyto věci doporučujeme sbalit do krosny, kufru či cestovní tašky, spacák do nepromokavého obalu, to vše s označením jména. Před odjezdem z domu se ujistěte, že dítě ví, jakou barvu obalu na spacák či tašky má, není vyjímkou, že dítě marně hledá červený batoh a odmítá modrý, který je podepsaný jeho jménem.

 


      Jaké jsou časy nástupů a místa zastávek autobusů?
(Zobrazit odpověď)
V případě, že bude autobus vypraven, časy nástupů a místa zastávek v jednotlivých městech vám příjdou buď e-mailem, nebo poštou, cca 3 týdny před odjezdem na tábor.

 


      Když si přivede dítko kamaráda, můžou bydlet spolu?
(Zobrazit odpověď)
Pokud jsou stejně staří nebo rozdíl je max jeden rok, tak v tom nevidíme problém. Jinak je samozřejmě lepší, když je ve společnosti svých vrstevníků, jde v podstatě jen o přespání, protože přes den tráví děti většinu času v týmu.

 


      Dítko chce být v týmu s někým určitým, jde to zařídit?
(Zobrazit odpověď)
Bohužel, aby rozdělení bylo spravedlivé, tzn. aby všechny týmy měly víceméně stejnou šanci na výhru, je nutné, aby v každém týmu byl stejný počet stejně starých kluků a holek. Z tohoto důvodu nejde vyhovět všem vašim žádostem. Nebojte se, na táboře vzniká spousta nových přátelství!

 


      Jaký může být věk táborníka?
(Zobrazit odpověď)
Děti na tábor přijímáme ve věku od 7 do 15 let včetně.

 


      Chcete o táboře vědět víc?
(Zobrazit odpověď)
S dotazy se můžete obracet na našeho hlavního vedoucího, a to e-mailem: info@mujnejlepsitabor.cz, nebo telefonicky: 792 406 680. Telefonicky je to rychlejší, ale ne vždy je na příjmu. Pokud na email nedostanete odpověď, nebojte se napsat znovu (nikdo není dokonalý).

 


      Co je fajn zapomenout doma.
(Zobrazit odpověď)
  V dnešní přetechnizované době bychom se rádi zbavili mobilů na táboře, zvlášť u mladších dětí. Signál na místě našeho tábořiště není dostačující. Pokud si chcete promluvit se svým dítkem po telefonu, není problém zavolat na telefon našeho hlavního vedoucího a domluvit se na předání telefonu příslušnému dítku, případně se zeptat přímo hlavního vedoucího, či vedoucího dítěte, jak se mu na táboře líbí. Stýskavé děti jsou po telefonátu rodičů ještě stýskavější a brečí.

MP3 přehrávače jsou také nevhodné, banda dětí z nihž každý má v uších sluchátka není to, co chceme. Stejně tak hlasitá hudba při procházce chráněnou krajinnou oblastí není to pravé.

Pokud i přes toto doporučení dítě takovéto věci na tábor přiveze, jedná tak na vlastní zodpovědnost (ztráta, poškození, odcizení, apod.)

 


      Minimální věk táborového dítěte.
(Zobrazit odpověď)
  Dětské tábory jsou většinou určeny dětem od šesti let, tedy školákům. Děti předškolního věku na tábor raději neposílejte. Je důležité, aby dítě bylo zvyklé na kolektiv a samostatně zvládalo úkoly. Proto je zkušenost ze školy k nezaplacení a dítě tak bude tábor lépe snášet. Nezapomeňte na to, že vývoj dítěte je individuální. Každé dítě je jinak samostatné a jinak reaguje na větší kolektiv. Proto byste měli sami posoudit, zda váš potomek je na tábor připravený.

 


      Zajistěte, aby se dítě na tábor těšilo.
(Zobrazit odpověď)
  Je dobré si s dítětem o táboření povídat. Navnaďte ho, ale nenuťte. Řekněte mu, co hezkého může na táboře zažít. Zavzpomínejte na veselé historky z vašich tábornických let. Prohlédněte si fotografie místa, kde se tábor koná, a upozorněte dítě na atrakce – jako jsou hřiště, průlezky, koupaliště a podobně. Běžte společně s dítětem nakoupit potřeby na tábor. Nechte ho vybrat si spací pytel nebo baterku.

 


      Loučení zvládnete s grácií.
(Zobrazit odpověď)
  Loučení před odjezdem je náročné nejen pro dítě, ale také pro rodiče. Musíte se obrnit pevnými nervy a nenechat na sobě znát nervozitu. Připravte se na to, že váš potomek může být jediným z celého autobusu, který bude slzet. Vezměte to statečně a s úsměvem. Slzičkám lze zabránit drobným „úplatkem“. Těsně před odjezdem dejte dítěti balíček – jako překvapení, které smí otevřít až v autobuse. Dítě tak zapomene na stesk a přemůže ho zvědavost. Uvidíte, že se najednou na odjezd začne těšit. Do batůžku mu můžete přibalit také balíček bonbónů s radou, aby se podělil s ostatními dětmi. Tak alespoň naváže kontakt hned na začátku.

 


      Zvládnutí stresu na bedrech rodičů.
(Zobrazit odpověď)
  Stesk dítěte po rodině na táboře je zcela přirozený. Dítě na stesk opatrně připravte a zdůrazněte, jak jste na něj pyšní, že vše zvládá. Nezapomínejte na pravidelné dopisy či pohlednice, zaúkolujte i prarodiče, tetičky a strýčky. Dopis je pro dítěte kontakt s domovem, proto pište pouze samé dobré a povzbudivé zprávy. Ujišťujte dítě, že na něj myslíte. Ideální je posílat dítě na tábor s jeho kamarádem. Nebude se tak cítit osamoceno a bude mít na táboře spojence. Obecně se však nedoporučuje za dítětem jezdit na návštěvu, váš odjez by se pravděpodobně neobešel bez slz. Právě osamostatnění se od rodiny je jedním z nejdůležitějších přínosů dětských táborů.

Comments are closed.