Historie tábora …

  Počátky našeho tábora sahájí daleko do minulosti. Datují se od počátku devadesátých let minulého století.

  První tábor se uskutečnil v roce 1993 na tábořišti v Potštejně pod vedením PhDr. Luboše Hodného.
  V roce 1998 jsme přesídlili na další krásné místo daleko od civilizace a to na tábořiště ve Vysoké Srbské a záštitu převzala základní škola Komenského ze Dvora Králové nad Labem pod vedením Mgr. Davida Kopala a následně Mgr.Romana Nováka. Od roku 2003 byl tábor pod vedením Ing. Martina Háka (Háčka).
  Tak jako indiáni mění svá loviště, tak i my jsme v roce 2006 změnili tábořiště, již pod záštitou neziskové nestátní organizace List2000, o.p.s., ale stále pod vedením Háčka. Naší domovinou se stalo tábořiště v obci Janovičky, v krásné přírodě, v nejsevernější části Broumovského výběžku.

  Dalším mezníkem je rok 2014. Kvůli nátlaku ze strany majitele tábořiště (čecho-američana), hledáme nové tábořiště pro další super prázdniny a to je důvod, proč se v tomto roce tábor nekonal.


Rok 2015 a nové tábořiště v obci Suté Břehy. Tábor je to maličký, ale má své kouzlo. Je to rok, kdy se Háček vzdal pozice hlavního vedoucího a tento post převzala Áďa (Adéla Richterová). Stále pod záštitou organizace List2000.


V roce 2016 proběhli opět změny, po dlouhém hledání jsme se vrátili opět na Broumovsko, na tábořiště „pod Korunou“ v Božanově. Původ sahá do dob, kdy naše babíčky a dědečkové byli maminky a tatínci:). Okolí tábořiště skýtá nepřeberné množství aktivit, her i odpočinku. Vyjimečná příroda „Chráněné krajinné oblasti Broumov“ nabízí nepřeberné množství aktivit, her, odpočinku a příjemných procházek po stezkách uvnitř impozantních pískovcových skal. Vybírali jsme pečlivě a doufáme že toto tábořiště bude „našim táborem“ spoustu dalších let. Další změnou je změna hlvního vedoucího a organizace která zaštítí náš tábor. Hlavní vedoucím se stal Jaromír Rychlovský a záštitu přebrala Asociace TOM ČR, TOM 20405 TLUPA. A jaké bylo téma tábora ? Cesta kolem světa.Po překotném vyřizování cestovatelských pasů a boji s táborovými byrokraty, jsme naši pouť začali ve Francii. Dále jsme si již užívali cestovní mánii. Ze státu do státu, z kontinentu na kontinent. Brazilský karneval, vietnamské červy, ruský box (mimochodem zápas v boxu, který nám předvedli profi boxeři byl SUPER), až po slovenský TATRAN RACE (to byl teprve ten správný mazec). A už se těšíme na další tábor.
Řada z nás, „starých kmetů“, pamatuje předešlá tábořiště, na kterých roli vedoucích zvládali s vrozenou elegancí. Nicméně, nezapomínejme na naše mladé vedoucí a instruktory. Oni jsou tou pověstnou „mladou krví“, která vzešla z našich táborových dítek. I to je důkaz toho, že naši táborníci jsou našimi kamarády a všichni se rádi vracíme – děti, skorodospělí i dospělí.
A proč? Protože přece nejlepší je, když jsou všichni spokojení a veselí!
To je ta odměna, kvůli které to všechno děláme.
Takže vážení táborníci, i vy, co jedete na tábor poprvé – těšíme se na vás.